Logo BIP Logo ePUAP
Biuletyn Informacji Publicznej
herb jednostki
Dom Pomocy Społecznej w Wojszycach
System eBoi

eBoi
Jak załatwić sprawę?

System eWrota

eWrota
BIPy jednostek organizacyjnych.

Dom Pomocy Społecznej w Wojszycach jest budżetową jednostką organizacyjną pomocy społecznej Powiatu Kutnowskiego o zasięgu ponadgminnym.

Dom przeznaczony jest dla 130 osób przewlekle psychicznie chorych.

Dom zapewnia całodobową opiekę mieszkańcom. Odbywa się to poprzez świadczenie usług w zakresie potrzeb bytowych, opiekuńczych i wspomagających, zgodnie ze standardem obowiązujących podstawowych usług, przy uwzględnieniu indywidualnych potrzeb i możliwości psychofizycznych mieszkańca Domu.

Wszechstronna opieka terapeutyczna i medyczna oraz zaangażowanie pracowników w tworzenie jak najlepszej atmosfery zapewniają godne warunki życia mieszkańców z poszanowaniem wolności, intymności, godności i poczucia bezpieczeństwa.

Dom Pomocy Społecznej  położony jest w województwie łódzkim, powiat kutnowski, w centralnej części wsi Wojszyce na terenie zabytkowego parku krajobrazowego z pierwszej połowy XIX stulecia (wpisanego do rejestru zabytków jako dobra kultury narodowej).

Na terenie Domu znajdują się następujące obiekty:
- Budynek „Dworek”, w którym znajduje się 7 pokoi mieszkalnych, kaplica, pomieszczenia do terapii zajęciowej, sala kominkowa, biura księgowości, magazyn podręczny.
- Główny budynek mieszkalny z 46 pokojami (pokoje 2 i 3 osobowe z łazienkami) oraz pomieszczeniami, które zapewniają mieszkańcom komfortowe warunki mieszkalne. Wszystkie pokoje mieszkańców znajdujące się na terenie Domy wyposażone są w system przyzywowo-alarmowy i system przeciwpożarowy. W budynku głównym znajdują się także: kuchenka pomocnicza, pomieszczenie pomocnicze do prania i suszenia, gabinet zabiegowy, pomieszczenie do rehabilitacji, pokój dziennego pobytu, jadalnia, sala terapii, pokój gościnny, hydroterapia. Zarówno w budynku głównym jak i na Dworku znajdują się palarnie.
-Budynek administracyjno-gospodarczy, w którym mieści się kuchnia, stołówka, magazyny oraz biura administracji.
-Pawilon usługowy: pralnia, prasowalnia, kotłownia.

Powyższe obiekty oraz park otoczone są metalowym ogrodzeniem.

Bezpośrednie otoczenie Domu- rozległy park z alejkami, kanał i stawy- umożliwia bezpośredni kontakt z przyrodą, co wpływa pozytywnie na samopoczucie i psychikę osób mieszkających w placówce.

 

Metadane - wyciąg z rejestru zmian

Akcja Osoba Data
Dodanie dokumentu: Monika Wińkowska 16-12-2016 12:59
Osoba, która wytworzyła informację lub odpowiada za treść informacji: Monika Wińkowska 16-12-2016
Ostatnia aktualizacja: Monika Wińkowska 16-12-2016 13:31